[close]

One of the many facilities Racing And Sports provides for all users is the ability to access "audio" content. Because of our significant domestic and international presence at the race track and of it, not only are we delivering extensive racing information and technology along with form content, you can avail yourself of a substantial amount of interviews conducted by the Racing And Sports team.

They include discussions with Jockeys, Trainers and Owners through the week, Post-Race interviews, Press conferences at major meetings and also Race Day Previews from our racing staff. All these emanate from racing right around the world.

Wauchope 12 January 2019

  (Full form available for this meeting - click here to view)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
All
Race 1
19:30
(local)
Butch Monkley Consolation Final  
API:0.15  $635
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
348  King Of Sheba  Michelle Shambler  
23422  Caeden's Control  Allan Ivers  
 Kiarni Chez  Thomas Roche  
 Kriss Sannette  Kevin Johnson  
 Velocity Aurora  John James  
 Kingsbrae Clarky  Charles Northfield  
 Sonny Sannette  Kevin Johnson  
 Sweet Fire All  Mark Moroney  
323  Lil Breeze  Charles Northfield  
10  My Little Buddy  Martin Bowe10   
Race 2
19:50
(local)
Beechwood Hotel Sprint Stakes 
API:0.09  $640
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
668x2  Quick Draw Kate  Brian Smoothy  
63671  Cundle Arpy  Ronald Wright  
8x153  Rock The Road  Brett Hastie  
81216  Emma Mulwee  Kerry Barrass  
53754  Senorita Kerry  Barry West  
6x363  Hurunui Alyssa  Shane Thomson  
11624  Stratavon Tomas  Leann Masterson  
33414  Jimric  Kevin Johnson  
54452  Carlos Appeal  Karl Miller  
10 87156  Bee Bee Appeal  Jason Carter10   
Race 3
20:10
(local)
Watermans Sprint Stakes 
API:0.39  $900
 457m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
54116  Swanky Duchess  Paul Heckel  
38612  Tiggerlong Eve  Shane Pulbrook  
35431  Noela's Boy  Glen Northfield  
26172  Stratavon Kasey  Dale Leard  
5x541  Smiley Mulwee  Kerry Barrass  
23134  Kiarni Mask  Thomas Roche  
35754  Back Off  Jacob Northfield  
22233  Kiarni Tiger  Thomas Roche  
Race 4
20:30
(local)
Butch Monkley Memorial Final Mai 
API:0.33  $4,000
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
644x1  Twice As Noisy  Andrew Monaghan  
 Knight's Page  Gayle Masterson  
22  Surveyor  John James  
 Terra's Girl  Robert Watson  
41  Kiarni Sal  Thomas Roche  
 Bluebelle Magic  Ashley Thomas  
 Kingsbrae Snidly  Allan Lang  
52551  Pop La Mint  Kane Heuston  
 Velocity Aurora  John James  
10  Kingsbrae Clarky  Charles Northfield10   
Race 5
20:50
(local)
Ken Little Fruit & Veg Final 5Th 
API:0.08  $1,000
 457m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
54572  Vision Time  Ricky Bender  
17641  Bulwarra Pop  Kane Heuston  
23176  Arakoon Toola  Geoffrey Sattler  
11311  Oyster Boy  Peter Young  
42664  Strait Bank  Brian Smoothy  
16523  Mexican Mudcrab  Barry West  
48566  Denali Fabio  Phillip Cowling  
65853  Blue Crusher  Brian Smoothy  
77876  Vonnie Sannette  Leann Masterson  
Race 6
21:10
(local)
Wauchope Cup Final Ng Series F 
API:0.36  $4,000
 457m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
24012  Sunlit Digger  Shane Pulbrook  
22554  Red Coat  Terry Duncan  
73121  I'm A Rockstar  Richard Taffe  
41246  Fran Sannette  Kevin Brennan  
11414  Fernando Marks  Geoffrey Sattler  
33125  Kooringa Molly  Mitchell Northfield  
31133  Kingsbrae Martha  Charles Northfield  
32176  She Is Diamonds  Richard Taffe  
23134  Kiarni Mask  Thomas Roche  
10 35431  Noela's Boy  Glen Northfield10   
Race 7
21:30
(local)
Local Bookmakers Final 5Th Grade 
API:0.14  $1,000
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
15361  Opal Tiara  Lucinda Gaffney  
11115  It's Spring Time  Brian Smoothy  
7221x  Madam Maldini  Peter Young  
31622  Fernando's Point  Martin Bowe  
82222  Fakey Jakey  Brian Smoothy  
27533  Gary Gumnuts  Shane Watkin  
56213  She's The Road  Brett Hastie  
13632  Pat's There  Kim Bates  
33414  Jimric  Kevin Johnson  
10 26416  Blue Miracle  Brett Hastie10   
Race 8
21:50
(local)
Coppy's Butcher Block Stakes 
API:0.25  $830
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
63564  Gillieston Marlo  Leann Masterson  
31532  Space Delaney  Steven Baker  
3x544  Kiarni Velvet  Thomas Roche  
51335  Kingsbrae Steve  Robert Andrews  
41143  Blusta Valley  Kim Bates  
13725  Shahmalia  Marilyn Turner  
32111  Thanks Nelly  Mitchell Northfield  
321x2  Chase Delaney  Steven Baker  
77745  Forgotten Valley  Kim Bates  
10 8x835  Three Dee's Are  Debra Spurgin10   
Race 9
22:10
(local)
Wauchope Country Club 1-3 Win St 
API:0.06  $640
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
83171  Mulwee Miracle  Samuel Rees  
77425  Ace Hi Flush  Gavin Maunder  
4375x  Nomia Mack  Lauren Bramble  
43563  Millennium Tyne  Maureen West  
75378  Crazy Connie  Phillip Cowling  
41235  Freewheeling  Albert Zarb  
22738  Shakey Kate  Brian Smoothy  
13x37  Jolly Mulwee  Kerry Barrass  
74347  Tina's Love  Jason Carter  
10 748x2  Jack In Motion  Gavin Maunder10   
Race 10
22:30
(local)
Fj & Sm Monaghan 1-3 Win Stakes 
API:0.1  $640
 384m
TABFormHORSETRAINERBOXPP
14565  King David  Maureen Campbell  
26416  Blue Miracle  Brett Hastie  
11788  Marcie's Memory  Jacob Northfield  
114x  Shahdane  Marilyn Turner  
43713  Cundle Reece  Ronald Wright  
78373  Queenie Too  Glenn Mighell  
22482  Showtime Bliss  Brian Smoothy  
86144  Spunky Quality  Jason Carter  
748x2  Jack In Motion  Gavin Maunder  
10 864x4  Vukic  Phillip Cowling10